Вчені із США навчились пересаджувати матку

16 ноября 2015
1566 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article11076.jpg

Безпліддя може викликатися різними причинами, але дефекти розвитку, будови і розташування матки — один з найскладніших чинників.

 

Метод лікування безпліддя за допомогою пересадки матки вперше випробують в США у клінічних дослідженнях, які стартували в Клівленді.

 

Про це представники клініки повідомили на своєму сайті. "На першому етапі яєчники пацієнток стимулюють для виробництва яйцеклітин, які забирають, штучно запліднюють і відправляють на зберігання у кріогенних умовах. Потім кожній із них підбирається матка від добровільного донора, яка повинна бути пересаджена не пізніше ніж через 6-8 годин після отримання.

 

Повна« акліматизація »нового органу в організмі пацієнтки займає близько року, після чого в матку одна за одною поміщаються запліднені яйцеклітини — до тих пір, поки одна з них не приживеться, і не почнеться нормальна вагітність. Пологи відбуваються за допомогою операції кесаревого розтину.

 

Щоб запобігти відторгненню органу, жінкам потрібно постійно приймати імунодепресанти і щомісяця проходити обстеження. Втім, це не назавжди: матка не відноситься до органів, які повинні «працювати» протягом усього терміну життя пацієнта. Завдання її — дозволити жінці народити одного-двох дітей, після чого орган може бути знову видалений. Вперше така процедура була застосована в Гетеборзькому університеті командою Метс Бреннстрёма (Mats Brännström). Після серії вдалих експериментів на тваринах в 2013 р медики провели операцію з пересадки донорської матки пацієнтці, яка страждає синдромом Майєра-Рокітанского-Кюстнера-Хаузера.

 

 

У вересні 2014 року 36-річна жінка з природженою відсутністю матки благополучно народила, а вже через рік на рахунку шведських медиків налічувалося дев'ять таких операцій, п'ять з яких завершилися вагітностями, і чотири — пологами ", — розповідають на сайті.

 

"Після цих перших успіхів випробування методу почалися і в інших країнах. Пару місяців тому про початок такої роботи повідомили гінекологи лондонської лікарні Квін Чарлоттс, що працюють під керівництвом доктора Річарда Сміта (Richard Smith). А недавно їхні американські колеги з Трансплаціонного центру клініки Клівленда розпочали пошуки жінок-добровольців, готових взяти участь у клінічних випробувань процедури в США. Очолює роботу доктор Андреас Тзакіс (Andreas Tzakis), один з «авторів» перших в історії пологів після трансплантації матки. Отримавши схвалення комісії з біомедичної етики, медики почали відбір кандидаток, жінок у віці від 21 до 39 років з маточним фактором безпліддя. Після всебічного медичного та психологічного обстеження будуть обрані 10 осіб, які і візьмуть участь у випробуванні. Вроджені та набуті дефекти матки, дефекти її розвитку і розташування, доброякісні розростання — все це зазвичай залишає жінці лише невеликий вибір: виховання прийомних дітей або пошуки сурогатної матері. І хоча подібні проблеми зустрічаються не так вже й часто — в одному випадку на кілька тисяч — в глобальному масштабі від них страждають безліч людей. Можливість лікувати такі стани з'явилася лише недавно, за допомогою трансплантації донорської матки ", — доповнили представники клініки на своєму сайті.

Похожие статьи:

Новости ПолитикиГосдеп США: российские войска не отходят от границы с Украиной

Новости БизнесаФ'ючерси на дорогоцінні метали коригуються

Новости БизнесаНафта на світових ринках подорожчала

Новости ОбществаСША ввели санкции против главы МВД Украины

Новости в миреУ США під час шкільних змагань з баскетболу пролунали постріли

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети