Як допомогти дитині вивчити вірш?

2 мая 2015
3541 просмотр Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8482.jpg

Те, що дитячі вірші відіграють велику роль у розвитку та навчанні дітей, знають всі батьки. Більшість мам і тат намагаються починати читати вірші з самого раннього віку, практично з народження. Це правильне рішення, оскільки діти з самого народження дуже уважно слухають і відзначають все, що відбувається навколо. Але все ж ідеальним віком для щільного ознайомлення з дитячою літературою фахівці вважають вік від трьох років. Саме в цей період діти активно пізнають світ, уважно слухають і запам'ятовують нові слова і фрази і відзначають дивовижні описи знайомих і незнайомих речей. З трьох років вірші дітям не тільки читають, а й поступово намагаються допомогти дитині вивчити нескладні римовані фрази. Такі вправи відмінно розвивають пам'ять і допомагають розширити словниковий запас. Не зупиняється процес вивчення віршів і в школі. Як часто учням задають вивчити той чи інший вірш на пам'ять і це не просто примха вчителів або бажання їх дати більше роботи додому. Це необхідний захід — спосіб розвитку пам'яті і відмінних розумових здібностей. Але як часто батьки і вчителі стикаються з небажанням дітей вчити новий вірш і в результаті процес запам'ятовування триває дуже довго. В чому причина? Причин насправді є кілька.

Одна з них — неправильний вибір вірша. Звичайно, з програмою в школі не посперечаєшся, та й зазвичай вірші для певного віку там вибираються дуже ретельно. Але сказати теж саме про вірші для малят можна — батьки часом вибирають для навчання такі вірші, які абсолютно не зрозумілі дітям. Якщо з усього набору слів малюк знає тільки кілька фраз, природно, запам'ятати такий вірш йому буде вкрай складно. Одночасно пропаде й інтерес вивчати дитячі вірші. До речі, таке ставлення, що зародилось в дитинстві, залишається і в міру дорослішання дитини. Звідси і нелюбов до дитячої літератури у школярів, а зокрема до вивчення віршів. Так що, батьки, будьте обережні і дуже уважні при виборі дитячих віршів. Також дуже важливо підбирати такі вірші, які б могли відповідати темпераменту малюка. Так, непосидючій дитині краще вибрати ритм швидший, а спокійному малюку підібрати вірші з повільним ритмом. Ну, і, нарешті, для того, щоб діти дійсно хотіли вивчити вірші, завжди шукайте мотивацію для цього. Це може бути і можливість проявити себе перед гостями або отримання подарунка або похід у кінотеатр. Все це дозволить долучити своє чадо з ранніх років до літератури і в недалекому майбутньому вам вже не потрібна буде мотивація або контроль — малюк сам потягнеться до знань. Ну, а для мам, охочих відпочити від віршиків, можна рекомендувати інше читання — жіночу прозу.

Похожие статьи:

Скандал​«Наші розстріляли машину - убили батька і матір, живою залишилася тільки дитина», - перемовини бойовиків (АУДІО 18+)

Здоровье и медицинаЯк зробити дитину генієм

Новости в мире​5-річна дитина зламала авторизацію «Xbox Live»

РелизыПОДАРУЙ ДИТИНІ ДИВО ДО ВЕЛИКОДНЯ!

ОбществоЯк правильно виховати дитину?

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk