Як пережити свою вагітність?

19 июля 2015
2208 просмотров Голосов: 0 Автор:Валєра Мозговий
article9721.jpg

Вагітність — одне з найбільш хвилюючих подій в житті кожної жінки. Не секрет, що воно має позитивний і часом негативний вплив на психіку.

Динаміка психічного стану

Говорячи про динаміку психічного стану, безумовно, жінкам властива тривога, особливо в першому триместрі. Майбутня мама може проявляти невпевненість і мати подвійні почуття, у зв'язку зі своїм станом. З одного боку хочеться бути предметом уваги і турботи, в той же час жінка відчуває, що дорослішає. Відбувається боротьба інфантильності — дитячого бажання залишатися об'єктом турботи, і з іншого боку дорослішання, тому треба бути відповідальною тепер ще за когось. Ця двоїстість і викликає тривогу, стає наслідком частої зміни настрою, які іноді незрозумілі оточуючим.

Часто майбутнім мамам властива і психологічна дезадаптація, вони висувають підвищені вимоги до близького оточення. Складається і своє уявлення як повинні до них ставитися оточуючі. Це такий стан, яке властиво періоду адаптації в першому триместрі. У другому триместрі, зазвичай, якщо жінка здорова, то у неї стан поліпшується, емоційний фон стабілізується. У цей час відбувається перше ворушіння дитини, починається «спілкування» з плодом. До третього триместру відбувається практично повне занурення в дитини, він стає центром помислів та інтересів.

Підтримка досвідчених фахівців

Безпосередньо перед пологами знову виникає почуття тривоги, неспокою, які пов'язані вже з народженням, а також здоров'ям малюка. Тому жінкам потрібен психологічний супровід, причому краще з самого початку, коли відбувається адаптація до нового стану організму. Як кажуть, попереджений — значить озброєний. Вагітним досвідчений фахівець зможе раціонально пояснити, які чинники можуть зіграти негативну і позитивну роль при виношуванні плоду, що впливає на збереження і формування дитини. Так звана раціональна психотерапія показана кожній майбутній мамі. Незважаючи на це, деякі жінки можуть важко переносити цей період, можуть формуватися такі симптомокомплекси, як тривожно-депресивний, астенічний, істеричний стан. Тоді вже втручання фахівця відкладати явно не варто.

Основні страхи майбутніх мам

Найпоширеніші страхи вагітних — страх за майбутню дитину і за його здоров'я. Хоча зустрічаються й такі дами, які панічно бояться втратити свою привабливість, зіпсувати гарну фігуру, як наприклад фотомоделі. Благо, що таких людей дуже мало.

Головне — турбота близьких

Ну і не секрет, що для жінок в цей період одним з найголовніших є турбота близьких людей, в тому числі чоловіка. Сезонні квіти, куплені по дорозі додому коханій, похвала за смачну вечерю, ніжність і дотики — та й будь-які, нехай невеликі, регулярні знаки уваги допоможуть майбутній мамі зберегти позитивний настрій на весь час вагітності та привнести у відносини сімейної пари любові і гармонії.

Похожие статьи:

ОбществоЧому українці бояться майбутнього

Новости КультурыНайжахливіші прогнози майбутнього Максима Гордєєва

Политические статьи"Idea X" України. Мета, завдання та сценарії майбутнього року

Образование и наукаЧерез декілька років люди зустрінуть інопланетян

Образование и наукаСтворено камеру,яка здатна читати думки її власника

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети