Жінки частіше за чоловіків подають на розлучення

23 августа 2015
2569 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article10142.jpg

У переважній більшості випадків сучасні шлюби закінчуються з ініціативи жінок. Такі висновки на підставі масштабного дослідження зробили фахівці Американської соціологічної асоціації.

Дослідження проводилося за участю двох тисяч добровольців, які перебували у відносинах. У ході опитування випробовувані розповідали про свої стосунки за період з 2009 по 2015 рік.

У ході дослідження було встановлено, що в 69% випадків ініціатором розірвання шлюбу виступають жінки, в той час, як лише 31% чоловіків вирішуються першими подати на розлучення. При цьому якщо пара складається лише у фактичному шлюбі, без штампа в паспорті, то ініціаторами розриву відносин однаково часто стають і жінки, і чоловіки.

Автор дослідження, доцент соціології Стенфордського університету Майкл Розенфельд стверджує, що практично всі сучасні дослідження показують, що представниці прекрасної статі набагато частіше виступають ініціаторами розлучення. Це, на його думку, пояснюватися традиційними засадами шлюбу, які контрастують зі зростаючою роллю жінок у сучасному суспільстві, в тому числі і в професійній сфері.

«Я вважаю, що інститут шлюбу сильно відстає від тенденцій гендерної рівності. Дружини, як і колись, продовжують брати прізвища чоловіків, чоловіки ж, у свою чергу, досі бачать в них домогосподарок », — зауважив Розенфельд.

У той же час, відносини без офіційного укладення шлюбу не відчувають на собі, за словами вченого, тиску традицій. Саме тому такі відносини краще адаптовані до сучасних тенденцій гендерної рівності та є більш гнучкими.

Похожие статьи:

IT-ТехнологииFacebook допоможе людям справлятись з болем від розставання з коханою людиною

Женский разделБоремося з целюлітом

ОбществоБред Пітт та Анджеліна Джолі розлучаються

ОбществоВ Японії відкрили готель для жінок, які хочуть поплакати

Женский раздел​Не всі відносини закінчуються шлюбом. Бувають і розставання, і важкі переживання

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети