Електромобілі виявилися шкідливішими ніж автомобілі з ДВЗ

1 декабря 2020
7386 просмотров Голосов: 0 Автор:Victor Barkаs
article19734.jpg

Головний аргумент виробників електрокарів — їх екологічність.Насправді випуск "екологічно чистих" транспортних засобів виявився не таким вже "зеленим", як вважає багато хто.Електромобілі, при детальному вивченні всіх аспектів їх виробництва і експлуатації, виявляються не таким вже екологічним видом транспорту.

Все більше країн світу заявляють про намір заборонити продаж нових автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння (ДВЗ) в найближчі десятиліття, але наукові дослідження показують, що такий крок не допоможе екології. Зовсім навпаки — виробництво електромобілів більш шкідливо для природи, ніж випуск бензинових і дизельних машин.

Як повідомляє The Daily Mail, в дослідженні, проведеному на замовлення Honda, Aston Martin, Bosch і McLaren, фахівці наочно показали, що електромобілі на стадії виробництва виділяють більше вуглекислого газу, ніж традиційні автомобілі. Випуск електричного Polestar 2 призводить до появи 24 тонн вуглекислого газу, а виробництво Volvo XC40 "обходиться" всього в 14 тонн. При цьому на Polestar 2, який спочатку на 63% "брудніше", треба проїхати не менше 78 000 кілометрів, щоб вуглецевий слід електромобіля виявився менше, ніж у машини з бензиновим або дизельним мотором. Аналогічна ситуація і в порівнянні обсягів викидів при виробництві хетчбека Volkswagen Golf і його електричної версії Volkswagen e-Golf.

Найбільший і важкий компонент електрокара — батарея — з точки зору виробництва є в десятки разів більше енергоємним і шкідливим для природи, ніж автомобільний акумулятор. Справа в рідкоземельних елементах компонентів кобальту, нікелю і літію. Їх промислова розробка — серйозне втручання в екосистему, забруднення води, поверхні Землі і атмосфери. Для прикладу: заради однієї-єдиної «тесловської» батареї необхідно пожертвувати приблизно 10 тоннами невинно-чистого природного середовища.

Депутат від лейбористів Метт Вестерн, голова Всепартійної парламентської автомобільної групи, підкреслив, що прагнення Великобританії з 2030 року заборонити продаж нових бензинових і дизельних автомобілів як мінімум в короткостроковій перспективі призведе до збільшення шкідливих викидів в атмосферу Землі.
Нагадаємо, раніше шведський виробник електромобілів Polestar повідомив, що транспортні засоби з електричною силовою установкою залишають більший "вуглецевий слід", ніж традиційні автомобілі з ДВС. В процесі експлуатації транспорту ситуація змінюється тільки при дотриманні ряду умов. 

Похожие статьи:

Автомобильные новостиВвізне мито на електромобілі скасовано - Верховна Рада

Здоровье и медицинаЧи варто давати шашлик дітям?

Здоровье и медицинаУ США можуть ввести заборону на електронні сигарети

Здоровье и медицинаЯк шкідлива їжа впливає на наш мозок?

Здоровье и медицинаУкраїнців вбиває пальмова олія!

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети