На Дністровській ГАЕС запустили четвертий агрегат

22 августа 2021
15372 просмотра Голосов: 0 Автор:Igor Amicable
article20132.jpg

На Дністровській ГАЕС запустили четвертий агрегат гідроакумулюючої електростанції в генераторному режимі.
Про це сказав Прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час брифінгу на Дністровській ГАЕС, передає кореспондент Укрінформу.

"Сьогодні абсолютно неординарна подія — запуск четвертого гідроагрегату нашої ГАЕС. Він запущений, 324 мегавата в мережу подано, сьогодні перший мегават пішов в мережу… Цей блок забезпечує надійну маневрову потужність в обсязі 324 мегават в генераторному режимі, в насосному режимі он почне працювати через кілька місяців ", — сказав Шмигаль.

Він зауважив, що на Дністровській ГАЕС після запуску четвертого агрегату починають будівництво п'ятого і, ще необхідно побудувати шостий і сьомий.
"Після завершення будівництва… це буде найбільша гідроакумулююча електростанція Європи і шоста в світі, що також дуже важливо з точки зору збереження екології та заміни енергогенерації альтернативними та відновлювальними джерелами енергії", — сказав Шмигаль.
Він також зауважив, що такий запуск важливий напередодні включення в європейську енергомережу ENTSO-E і в частині збереження національної безпеки в галузі енергетики.
Дністровська ГАЕС виконує роль надійного резерву по покриттю пікових навантажень. Будівництво потужної ГАЕС на Дністрі, перш за все, дає можливість використовувати надлишки дешевої нічної електроенергії для закачування води в насосному режимі на високі позначки в верхню водойму і спрацьовування її в турбінному режимі в години пік для вироблення електроенергії і дозволяє забезпечити збалансовану роботу атомних електростанцій.
Будівництво Дністровської ГАЕС — невід'ємна складова Енергетичної стратегії держави до 2035 року. Згідно з проектом, станція буде складатися з семи гідроагрегатів. Три гідроагрегату першої черги введені в експлуатацію в грудні 2010 року, грудні 2014 року та серпні 2016 року.

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk