Зміни до Конституції - для посилення диктатури влади чи покращення життя народу?

29 октября 2015
2600 просмотров Голосов: 0 Автор:Pavel Nek
article10833.jpg

27 жовтня 2015 року відбулося засідання круглого столу на тему: «Зміни до Конституції — для посилення диктатури влади чи покращення життя народу?».

Організатором заходу виступила Громадська спілка «Національна Асамблея України» (НАУ) (Голова Правління НАУ І.Пєтухов).

В роботі засідання прийняли участь лідер ПП «Патріот» М.Голомша, Голова ГО “ВРНК- Комітет народного контролю” В.Яворський, Голова ВГО «Комітет конституційно-правового контролю України», заступник голови Громадської ради при КМДА І.Марієн, Народний депутат ВРУ III — IV скликання, член Народного Руху УкраїниВ.Асадчев, доктор економіки, радник інституту інформаційного права Національної академії правових наук України (НАПрНУ) І.Жиляєв, Співголови Громадянського руху «Народна ініціатива»О.Якименко та В.Тетерук, Голова ОВП “Солідарність”, член Громадської ради при КМДА С.Вітковський, Голова ГО «Конгрес громадських організацій» М.Бугаєць, голова МГО «Українська світова спілка професійних вчителів» Н.Мацько, Директор Департаменту по роботі з Європейським судом Міжнародної дипломатичної місії народної дипломатії "ЄВРОПЕЙСЬКА УКРАЇНА" Р.Роженко, Полковник Академії культурної спадщини українського козацтва О.Покляцький, К.Надутий (помічник Народного Депутата України О.Мусія), представники ГО «Майдан закордонних справ» Ю. Смєлянський, ГО «За народовладдя» А.Давидов та ГО «Фонд інновацій» О.Галущенко.

Метою засідання було обговорення Конституційної тематики з урахуванням останніх потуг влади по знищенню таких Конституційних досягнень як безкоштовні «Освіта» та «Здоров'я», заходів з попередження настання негативних наслідків, спричинених рішеннями влади. Також було обговорено питання: чому системи охорони здоров’я та освіти не є ефективними.

В ході обговорення питань учасникизаходу зазначили, що держава продовжує нехтувати вимогами Конституції щодо збереження генофонду українського народу. Система охорони здоров’я є застарілою та не ефективною. Громадяни отримують не якісну та не своєчасну допомогу. Інституційна компонента закладів охорони здоров’я має критичний стан. Заклади не мають самостійності навіть на рівні прийняття рішень оперативного характеру.Система працює за умови необґрунтованих витрат з бюджету, до того ж сьогодні фінансування здійснюється лише на рівні 2,7% від ВВП, а інші 3% — знаходяться «у тіні», при цьому механізму легалізації цих коштів так і не запропоновано.

МОЗ не ініціює та не реалізовує нових проектів. До того ж безпідставно, в порушення Конституції України скасовуються безкоштовні для людини медичні послуги, якими принаймні 12 млн. громадян користуються на безоплатній основі.

Також було зазначено, що відсутня філософія людей щодо вірного відношення до здоров’я. Держава не виховує у людини необхідність проведення постійного недорогого моніторингу власного здоров’я на протязі життя, і таким чином не зменшує навантаження на медицину. Наша медицина не може «переварити» 90% хворого населення.

Покладання новими проектами на громаду повноважень щодо медицини та освіти є не припустимими тому, що це не є повноваження громад.

Також учасникизаходу зазначили, що падає рівень знань у школярів та студентів. Державою не виконується вимога 56 статті Конституції щодо захисту дітей та рівних умов отримання освіти. При цьому жодна реформа в освіті не була успішною та не мала позитивного завершення.

Головними проблемами також були наголошені відсутність державної політики та небажання проводити реформами усіма гілками влади – Президентом, Кабінетом міністрів, Верховною Радою.

На погляд учасників ринку майданна атмосфера не стала панувати у коридорах влади. Керманичі держави та чиновники усіх рангів продовжують їздити закордон і запитувати, що і як робити. При цьому державою не використовуються належним чином власні людські та фахові ресурси, а запозичуються керівники галузей іноземних держав, що запроваджують моделі економіки власних держав, які суттєво відрізняються від українських реалій. Основна мета такої роботи є блокування розвитку медичних та освітніх сервісів та конкуренції на цих ринку, подальша продаж та передача державного майна в руки олігархів та пов’язаних з ними структурам.

Приватний інтерес головних лікарів, керівників освіти та місцевих «князьків», які планують викупити державні заклади, та надавати послуги, як приватні, провокують незадоволення громадян через зниження якості послуг сьогодні.

Також було підкреслено, що в Українівідсутні будь які натяки на здійснення реформ галузей, зокрема відсутній один з головних документів – бюджет реформ. Якщо прем’єр-міністр не може зв’язати причинні наслідки провалів з підготовкою проектів та визначенням виконавців, ніколи не буде проведена жодна з оголошених реформ. До того ж відсутність головного інструментарію, неупередженого аналізу стану справ, ніколи не дасть можливості написати якісний законопроект, концепцію, програму або план.

Також було наголошено на невідповідність законопроектів, що зареєстровано у Верховній Раді України, тим викликам, що потрібні Україні, людині та громадянину, зокрема про необхідність відхилення ЗП р.н.№2308 та 2308-1, що не відповідають вимогам Конституції та потребують поглибленої експертизи фахових юристів.

Також учасники заходу підтримали позицію розробників ЗП р.н.№2409 щодо подання заяви на його відкликання для створення широкої підтримки та доповнення новими розділами.

Учасники заходу прийняли за основу проект Звернення, в якому висловили вимоги до очильників влади.

Також було запропоновано провести спільно з профільним Комітетом ВРУ окремий круглий стіл, а в кінці листопада — круглий стіл НАУ з питань освіти.

Збір зауважень та пропозицій до Звернення, які можна відправити на e-mail: vika@cst.org.ua, здійснюється до 10.00 30.10.2015.

Похожие статьи:

Новости ПолитикиРегионалы по примеру оппозиции создают организацию "Площадь единения"

Здоровье и медицина100 ЛУЧШИХ ЛЕКАРСТВ НА ВСЕ СЛУЧАИ ЖИЗНИ

Новости ПолитикиВіктор Пєлєвін про ситуацію в Україні

Здоровье и медицинаКитайский чай — как выбрать, заварить и насладиться

Новости ОбществаКазаки-характерники

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети